Нема дорожчого нічого за Батьківщину і народ

22.01.16

Сучасне життя заставляє думати над його змістом кожного. Справді, знайти людину, яка не любить свій край, свою країну, непросто. От тільки любов ця буває різна. І це пояснюється знанням і незнанням історії свого краю і своєї країни.

Тому урок державності, присвячений Дню Соборності України, який відбувся 21 січня 2016 року, почався з перегортання сторінок історії.

Бібліотекар П. Рябоха зосередила увагу присутніх на біографії великого українця, першого Президента України М. С. Грушевського, а за сторінками його книги «Як жив український народ» пригадалася і славна історія життя і боротьби наших предків, боротьби за визнання  національної гідності і української державності.

Незабаром минає століття з дня об’єднання українських земель в одну соборну державу - Україну.

Значення цієї історичної події розкрив у своєму виступі сільський голова Петро Івко.

Події 1991 року підтвердили це бажання українців жити в незалежній українській державі. Виявилося, що це не так просто. Останні два роки нашої новітньої історії стали справжнім випробуванням нашої державності і патріотизму українського народу.

Десять перервинчан пішли в ряди захисників цілісності і суверенітету української держави.

Ось чому відзначення Дня Соборності України в значній мірі було побудоване на вшануванні цих юнаків, людей, які не шкодуючи здоров’я і ризикуючи своїм життям проходили і проходять випробування  в АТО.

Особливою увагою користувалася фотовиставка «Хоробрі серця» про перервинчан – учасників АТО. На заході був присутній тепер уже демобілізований учасник бойових дій, той, хто першим, не вагаючись, пішов на східний фронт, Сергій Ткаченко. Йому була особлива увага, тепло і шана від дорослих, захоплення і любов від дітей.

  

Були присутні мами Петра Жили і Артема Петька, дружина воїна-добровольця Вадима Омельченка, які з неймовірним хвилюванням чекають повернення своїх синів і коханих.

Сьогодні в АТО ще перебувають Артем Жила, Вадим Омельченко і Валентин Гамала.

На сьогодні вже демобілізовані  Павло Бабіна, Ярослав Жила, Віталій Омельченко, підполковник ЗСУ Сергій Жила, ті, кому із зброєю в руках довелося протистояти військовій агресії на сході України.

Кожен з них, як і кожен учасник цього літературно-мистецького заходу, твердо переконані, що нема дорожчого нічого за Батьківщину і народ.

Повернутись