Музей старовинних речей побуту і знарядь праці

09.10.14

Історична національна культурна спадщина українського народу різноманітна і багата своїм духовним надбанням і пізнавальним потенціалом.

Праця – занняття як спосіб виживання – є свідченням розуму, винахідливості, майстерності і витривалості наших предків, які уміли і робили все для забезпечення себе і своїх сімей їжею, одягом, для облаштування своїх осель і створення у них затишку.

Терниця, якою тіпали коноплі, прядка, на якій пряли пряжу-нитки, верстат, на якому ткали полотно,доріжки, рядна, скатерті, ліжники – сьогодні усе це історія.

В минулому році виконком Перервинцівської сільської ради, керований сільським головою Дробот Г. М., яка раптово і передчасно пішла з життя прийняв рішення про створення сільського музею старовинних речей побуту і знарядь праці. Днями цю роботу завершено. Зібрано і впорядковано чимало старовинних речей. Майже усі експонати зібрав директор сільського будинку культури Анатолій Розсоха. Організація роботи по облаштуванню приміщення лягла на новообраного сільського голову Петра Вареника.

Багато довелося попрацювати Ользі Журбі, Надії Карабань, Світлані Жилі, Ользі Мелецькій, Світлані Черкезовій.

Робота по збору експонатів ще продовжується, адже все, що уже зібрано, викликає особливий інтерес у дітей. Варто тільки побачити, з якою цікавістю вони знайомляться з експонатами і з яким бажанням хочуть опанувати всіма секретами їх роботи.

Незаперечно, зроблене – хороша справа і це лише початок роботи по збереженню доброї пам’яті про наших предків. Плануємо створити куточок вишивки сільських майстринь, виробів майстрів-умільців, картин сільських художників. Тут будуть зберігатися фотоальбоми про історію розвитку культури села, матеріали про місцевий колгосп, сільську раду.

Кімната-музей уже працює, запрошує відвідувачів і приймає нові експонати. 

Повернутись