Cвято вокально-хорового мистецтва

09.10.16

Обласне свято вокально-хорового мистецтва на честь 141-ї річниці від дня народження видатного українського хорового диригента і композитора Олександра Кошиця відбулось 8 жовтня у Тарасівському СБК Звенигородського району.

На цьогорічне свято у мальовничу Тарасівку, яка дала могутні творчі крила талановитому хоровому диригенту і композитору, етнографу і фольклористу Олександру Анатолійовичу Кошицю, творчість якого ввійшла до золотого фонду українського класичного хорового мистецтва та стала справжнім скарбом світової культури, з’їхались хорові колективи та вокальні ансамблі із Черкас, Ватутіного, а також Драбівського, Монастирищенського, Шполянського, Уманського, Тальнівського, Лисянського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського та Звенигородського районів.

З вітальними словами до мешканців Тарасівки та гостей свята звернулися: голова Звенигородської РДА Василь Довбуш, голова сільської ради с.Тарасівка Раїса Недоступ та заступник директора КУ «ОЦНТ та КОР» Людмила Глухенко.

Розпочав величну концертну програму свята народний аматорський хоровий колектив Перервинцівського СБК Драбівського району під керівництвом Анатолія Розсохи по-справжньому високопрофесійним виконанням української народної пісні в обробці О.Кошиця «Ой, на горі та й женці жнуть».

Бурхливими оплесками вітали присутні і виступ народного аматорського хорового колективу Драбівського районного Центру культури і дозвілля, яким впродовж багатьох років опікується його художній керівник Петро Отвіновський, із піснею «Гей, я - козак з України».

Українські народні пісні в обробці О.Кошиця прозвучали також у виконанні аматорського ансамблю української пісні «Поріччя» Гордашівського СБК Тальнівського району (керівник Анатолій Ноздровський), народної аматорської хорової капели Шевченківського СБК (художній керівник Наталія Карпенко), аматорського хорового колективу Тарасівського СБК (керівник Василь Клименко) Звенигородського району та ін..

Особливою окрасою свята стали виступи камерного хору «Канон» Об’єднання художніх колективів Черкаської облради (керівник Євген Валовенко), народного аматорського ансамблю камерного співу «Елегія» Шполянського РБК (художній керівник Олена Чорногал) та народного аматорського ансамблю народної пісні «Заспів» Звенигородського РБК (художній керівник Тетяна Калита).

Усі колективи та солісти отримали Подяки управління культури та зв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, а також запашні рум’яні короваї.

На завершення свята щедрі господарі пригощали всіх учасників смачною кашею та юшкою.

Повернутись